17/07/2021
Модератор
Що є до і після гонки?

Якщо ти активно катаєш, то перед тобою неминуче постає питання - як харчуватися правильно? Насправді, це дуже важливе питання, особливо для тих, хто бере участь в гонках і змаганнях. Ми склали пару рад.

ДО ПЕРЕГОНИ

Починати харчову підготовку до змагання потрібно за кілька днів до події. Дуже важливо збільшити споживання вуглеводів в цей період, так як глікоген, що міститься в м'язах і поставляється високоуглеводной їжею, йде на витрату енергії при навантаженнях середньої і високої інтенсивності. Збільш споживання вуглеводів до 8-10 г на 1 кг ваги в день.

В день змагань їжте не пізніше ніж за 3 години до початку, щоб уникнути проблем з травленням.

ПІСЛЯ

Якщо ви не займаєтеся спортом професійно і на наступний день після тренування плануєте «відходити» в спокійному режимі, тоді з приводу харчування годі й дуже хвилюватися. Краще поїсти фруктів, їжу, що містить вуглеводи і білки після 1,5 годин від закінчення гонки.

Якщо на наступний день важливо бути в повній боєготовності, тоді в інтервалі від 30 до 60 хвилин після змагання треба поїсти збалансовано, спираючись на білок. Саме в цей період після закінчення сильного фізичного навантаження організм засвоює його найкраще.