16/07/2021
Модератор
Велосипед як СПС

Велосипед як СПС (засіб, привід, стимул) для життя! Які асоціації виникають при слові «велосипед»? Засіб пересування у вигляді двоколісного щастя, що дозволяє мчати уздовж міських трас або ж неспішно викочувати зарослі лісові стежки. Привід зателефонувати заваленого офісними паперами одного, очі якого ось уже тиждень, створюється враження, не бачили предметів більш віддалених, ніж екран власного монітора. Стимул скоріше закінчити справи, щоб дістатися до нього, самотньо стоїть в кутку кімнати (гаража, балкона) і чекає своїх великих і не дуже прогулянок, в компанії або без неї, далеко або в сусідній магазин.

Велосипед і можливості, які він дає своєму власникові, змінили спосіб життя багатьох людей. Хтось із засиджений домосіда перетворився в спортивного, більш рухомого і підтягнутого велолюбителів. Хтось, маючи двоколісного друга, виїжджає не так часто, з волі випадку - теж непогано. Кому-то вже приїлися пейзажі рідного міста, і його тягне в велопоходи - в інші міста або гори. Ну а хтось, ставши професійним велосипедистом, очікує чергову Тур де Франс.

Дружба з велосипедом відволікає від суєти, заспокоює нерви, упорядковує потрібні думки і допомагає хоч трохи, але звільнитися від непотрібних, від накопиченого інформаційного та емоційного непотребу. Навіщо мені пам'ятати про підвищення цін на комунальні послуги, про залишену в поспіху немитий посуд або про вже критичної необхідності поміняти роботу саме зараз, коли я їду ?! Це нікуди не дінеться, прийде час (та хоч сьогодні ввечері помию цей посуд!) І розберуся. Зараз же я їду, і думати буду про щось інше, більш живому, ну хоча б навіть про нього - про це вітрі, який ось уже всю поїздку так невпинно і віддано мене супроводжує ...

Я їду. Обмін речовин в організмі прискорюється, шлаки і токсини потроху виводяться, а мозок насичується киснем, що дуже навіть корисно, враховуючи мою, так би мовити, інтелектуальну діяльність. Кисень пронизує тканини не тільки моєї зручного спортивного одягу, але і всіх органів в моєму тілі. Приплив крові до них посилюється, а значить, вони отримують більшу кількість корисних речовин. Калорії? Зайві йдуть. На їх місці розвивається, росте-обростає м'язова маса. Безумовно, посилено працюють ноги, що не тільки робить їх більш красивими, але і покращує кровопостачання органів малого таза. Працюють також суглоби, а ризик варикозного розширення вен знижується настільки, що аптекам варто істотно скоротити замовлення всяких мазей і ліків, які так охоче виписують лікарі, замість того, щоб написати в рецепті: «Їзда на велосипеді. Три рази в тиждень по 1,5-3 години. Інтенсивність і навантаження регулювати самостійно ». Рідкісний лікар порадить, хоча б з метою профілактики, катання на велосипеді. А варто було б. Адже це корисно, в розумних «дозах» звичайно ж, і для зору - при короткозорості, далекозорості і навіть катаракті. Під час їзди людина частіше, ніж зазвичай, задіє своє бічний зір, таким чином, посилюється обмін речовин в очному яблуці. Чудовою тренуванням очних м'язів є часта зміна фокусної відстані об'єктів, що сприяє відновленню зору. Корисна в загальному це річ ...

Захоплення, дружба, любов або одержимість - неважливо які відносини у вас склалися з цим винаходом людства, адже користь від них завжди є. У кожного знайдуться свої пояснення, чому він вибрав саме велосипед, саме такий велосипед і саме для таких цілей. Для кого-то він став доброю звичкою, кому-то допоміг позбутися поганих, гідно зайнявши час курця або любителя попити пивко після трудового дня. Велосипедист - не важливо, початківець або досвідчений - стає в певній мірі більш творчою людиною: перед ним постає вибір маршрутів і місць, гідних для велопосещенія; він розробляє плани і планікі своїх виїздів; організовує поїздки як для себе, так і для бажаючих скласти йому компанію попутників; він робить своє життя більш різноманітною, динамічною і, звичайно ж, здоровою.

Валентина Посудевська